Відділ освіти Мостиської районної державної адміністрації
Зав’язанцівський навчально-виховний комплекс
Конспект виховного заходу
вчителя початкових класів
Костецької Дарії Степанівни
Зав’язанці, 2015
Мета: поглибити знання учнів про Україну, її символи, народні традиції, пісні; виховувати почуття гордості й любові до Батьківщини; виховувати повагу до Батьківщини – України, її символів, традицій, обряді, патріотизм, людяність, працьовитість.
Обладнання: українські вишиті рушники, калина, паляниця, державні символи України, магнітофон.
ХІД ЗАХОДУ
І. Організаційний момент.
Діти вітаються, сідають за парти.
II Повідомлення теми і мети заходу.
Вчитель: Наша Українська земля, це місце, де ми народилися, де ми живемо, де ми в перше почули мамину пісню і мудре батьківське слово. Батьківський край – найрідніший, найдорожчий, святий і зветься Батьківщина Україна.
Отож, розпочнемо наш виховний захід з того, що згадаємо останнє серпневе свято нашої країни – Свято Незалежності. 24 серпня 1991 року Верховна Рада урочисто проголосила «Акт Незалежності України» та створення самостійної держави.
- Що для вас є Україна? (відповіді учнів)
III. Гра «Добери слова»
Вчитель. А зараз пограємо з вами у гру «Добери слова». Продовжіть синонімічний ряд, доберіть слова спільні за значенням до поданих.
Рідний дім – домівка, батьківська хата.
Родина – сім’я, батьки.
Вчитель. Отже, рідний дім, домівка, батьківська хата, родина, сім’я, батьки – все це наша Батьківщина, наша рідна ненька,наша Україна – єдина країна наш рідний край, наша дорога та мила Вітчизна, земля, де ми почули колискову пісню, рідну мову, відчули ласку та любов.
ІV. Розповідь вчителя оповідання В. Сухомлинського «Без Батьківщини життя – не життя»
Вчитель. Журавлик народився на березі великого озера. Підріс, полюбив рідну землю. Але наближалася зима. Журавлик пристав до зграї інших журавлів і полетів далеко на південь. Там вічне літо, теплі води, яскраве сонце. У лісах зелені, сині, голубі папуги співають.
А наш Журавлик прилетів, роздивився навколо і засумував. Ніщо його не радує – ні пташині пісні, ні привітне сонце.
Ось одного разу підлетів до Журавлика Голубий Папуга і запитав:
- Чого сумуєш? Чом гнізда не мостиш, немовлят не виводиш?
Мовчить Журавлик, нічого не відповідає, тільки на північ поглядає.
Раптом насторожився, прислухаючись до чогось. Здалеку долинув журавлиний клич:
- Час в дорогу!
Змахнув Журавлик крилами.
- Куди ж ти летиш? – здивувався Папуга. – Адже там холодно. Поживеш там кілька місяців та й знову до нас повернешся. І що там гарного на твоїй холодній півночі?
- А хороше те, що я там народився, - відповів Журавлик. – Там моя Батьківщина. А без Батьківщини життя – не життя.
Сказав Журавлик і полетів доганяти своїх товаришів.
Обговорення оповідання:
- Чому Журавлик не захотів лишатися в теплих краях?
- Що для нього значить Батьківщина?
- Як ви розумієте вислів «Без Батьківщини життя – не життя».
V. Гра «З’єднай прислів’я». (діти працюють в парі)
Вчитель. У кожного з вас лежать картки із завданням. З’єднайте початок прислів’я з кінцівкою. Розкрийте їх зміст.
Рідна земля там і під ялиною рай.
Без верби й калини - і в жмені гріє.
Де рідний край, нема України.
Як ви розумієте ці прислів’я? Які народні символи України згадано в цих прислів’ях?
Вчитель. Отже, народними символами України є батьківська хата і святий хліб, вишитий рушник і материнська пісня, верба і калина. Майже в усіх народів є улюблені рослини-символи. У нас це верба, калина, барвінок та ін.. Про це говорить навіть прислів’я: «Без верби і калини нема України».
Калина – це символ кохання, краси, щастя. Навесні вона вкривається білим цвітом, а восени палахкотить гронами червоних плодів.
А які ще є символи, крім народних? (Державні)
Назвіть їх. (Державний Гімн, Державний Герб та Державний Прапор України).
Що таке Гімн? (Гімн – це найголовніша пісня України, в якій висловлюються найсердечніше думки і прагнення народу. Слухати його потрібно стояти мовчки, із гордо піднятою головою.)
Що таке Герб? (Герб – найголовніший із символів; тризуб символізує мир і творчу працю. А ще в ньому відображено триєдність життя - це Батько, Мати і Дитя, які символізують Силу, Мудрість і Любов.)
Що таке Прапор? (Це для всіх – ознака сили, це для всіх – ознака слави. Синьо-жовтий прапор маємо: синє - небо, жовте – жито. Прапор свій оберігаємо. Він – святиня, знають діти. Блакитний колір – це колір води, чистого неба, це символ миру. Жовтий колір – колір вогню, сонця, без лагідних променів, якого не було б життя на Землі, це колір зерна, хліба. Ці кольори мають значення миру і багатства, бо наш народ є мирним і працелюбним.
VІ. Підсумок виховного заходу
Вчитель. Дякую діти за гарну роботу. Пропоную пограти в гру « Опиши Україну». Для кожного з вас у мене є промінчики, напишіть одним словом «Яка Україна?» (безкрая, багата, гостина, співуча, горда..)
- Дійсно вона найпрекрасніша , сама чудова!
- Про що ви сьогодні дізнались на нашому заході ?
Що сподобалось найбільше?
VІІ. Вчитель закінчує захід віршем (М. Сингаївського)
МАТИ-УКРАЇНО!
Перше наше слово з нами повсякчас,
Мати-Україно, ти одна у нас!
Ниви і діброви, і садів окрас —
Рідна мати Батьківщино,
Ти ж одна у нас!
Мати-Україно, ти одна у нас!
Ниви і діброви, і садів окрас —
Рідна мати Батьківщино,
Ти ж одна у нас!
Хай же мир і дружба поєднають всіх,
І дзвенить дитячий безтурботний сміх.
Нам зоріє доля світла і ясна.
Рідна мати Батьківщино,
Ти ж у нас одна!
І дзвенить дитячий безтурботний сміх.
Нам зоріє доля світла і ясна.
Рідна мати Батьківщино,
Ти ж у нас одна!
МЕТА: пробудити інтерес до предмету математики шляхом залучення дітей до рольової гри, використання інформаційних технологій; розвивати логічне мислення, увагу, математичне мовлення, навички працювати у групі; виховувати прагнення до перемоги.
Зал прибрано, як ярмаркову площу: поділено на торгові лавки «Рахункова»,
«Ігрова», «Числова», «Логічна», які прикрашено вишитими рушниками, виробами народних умільців, сільськогосподарськими продуктами. За лавками стоять господині. Звучить музика.
Кожний клас виставляє свою команду – родину.
1-а ведуча.
Увага! Увага! Спішить, поспішайте!
Господарі й гості – глядіть, не минайте.
2-а ведуча.
На ярмарок прошу гуртом, поодинці!
Чекають на вас тут чудові гостинці!
1-а ведуча.
На ярмарку нашім веселім, багатім
Є чим дивуватись, і є що придбати.
2-а ведуча.
Тут щедрі дарунки із саду, городу.
Тут пісні і жарти усім в нагороду.
1- ведуча.
Тут речі умільців, ні з чим незрівнянні –
Барвисті стрічки, рушники вишивані.
2-а ведуча.
Мерщій - бо на ярмарок всі поспішайте!
Купуйте, милуйтесь, танцюйте і грайте!
1-а ведуча.
Традиційно в Україні збирання врожаю вінчається яскравими, багатими ярмарками. Землероби, народні умільці, крамарі виставляли і продавали кращі свої набутки. Люди з’їжджалися на ярмарок, як на свято, своєрідну виставу і видовище.
2-а ведуча.
Але сьогодні, як ви вже здогадалися, ярмарок незвичайний, а математичний.
Кожен клас отримує гаманець із грошима. Колір купюр співпадає із кольором табличок – назв лавок, де їх можна буде витратити. За гроші ви зможете придбати цікаві завдання. Наприкінці ярмарку буде визначено найкращих покупців. А здобуде це звання той клас, який зможе витратити усі гроші, хто повернеться додому з порожніми гаманцями, але з повними голівками знань. Якщо завдання виконується правильно, гроші залишаються у продавців, якщо ж є помилки, купюра повертається.
(Господині представляють свої лавки.)
1-а господиня.
Моя лавка рахункова,
чітка, вміла і сувора.
чітка, вміла і сувора.
Праця тут іде завзято,
Вмій лиш спритно рахувати.
Вмій ділити, віднімати,
Множить швидко й додавати,
Вмій кмітливо все збагнути,
Першим з відповіддю бути.
2-а господиня
Лавка в мене ігрова,
В кого свіжа голова.
Підходьте мерщій сюди
Й вигравайте ці призи.
3-я господиня
Лавка моя числова
Про число і слова.
Чисел в світі є багато
І про всіх них треба знати.
4-а господиня
Хлопчику розумний, дівчинка кмітлива.
Моя лавка «Логічна»
І дотепна, і практична.
Ви не обминайте –
Міркувати починайте.
Ви підходьте, бо вже час –
Цікавинки чекають на вас!
(Класи розходяться до лавок.)
ЗАВДАННЯ ЛАВКИ «РАХУНКОВА»
Господиня
Добрий день, шановні гості!
Прошу завітати до моєї лавки.
Завдання для 4 класу
Подивіться на цю таблицю.
Це таблиця народних мір маси
(презентація Power Point)
Ними користувалися наші діди і прадіди. В нашій країні існує грошова одиниця – гривня. В давнину гривня була вагою і грошовою одиницею.
Це був злиток срібла, вага якого 1 фунт. Майже 200 років тому гривню почали розрубувати, новий злиток одержав назву – рубль.
Пуд введено у 12 столітті, означає «вага» або важкий. Прочитаємо таблицю разом.
«Заповніть пропуски»:
1 корець = ? гилеток
1 гривня = ? золотників
1 фунт = ? гривень
1 пуд = ? гривень
1 ласт = ? кг
1фунт = ? золотників
Завдання для 3 класу.
«Порахуйте скільки років цій особі»
Завдання для 2 класу.
«Познач неправильний приклад»
Завдання для 1 класу.
«Порахуй пандочок»
ЗАВДАННЯ ЛАВКИ «ІГРОВА»
Завдання для 1 класу
Використовуючи геометричні фігури (трикутник, коло, квадрат, прямокутник) побудувати математичного хлопчика.
Завдання для 2 класу
Із 10 сірників викладіть 3 квадрати двома способами.
Завдання для 3 класу
«Кожній руці – своя робота»: лівою та правою рукою одночасно намалювати трикутник та коло.
Завдання для 4 класу
Команда має 4 таблички з цифрами 0, 1, 2, 3. Скласти якнайбільше чисел.
(1302, 2013, 2310, 1032, 1230, 123…)
ЗАВДАННЯ ЛАВКИ «ЧИСЛОВА»
Завдання для 1 класу
Віршовані задачі:
Ой, у Лиски, Лиски
Гарний двір.
Гарний двір.
Та чотири доньки
На вибір.
Ще й один синок.
Скільки всіх діток?
Круть і Верть зерно з поля носили,
Бо дуже вони пиріжечки любили.
Круть знайшов п'ять і заніс їх до хати.
Вертю вдалось лише два відшукати.
Порахуйте, любі малята,
Бо дуже вони пиріжечки любили.
Круть знайшов п'ять і заніс їх до хати.
Вертю вдалось лише два відшукати.
Порахуйте, любі малята,
Скільки зерен знайшли мишенята?
Знають діти казочку
Про Червону Шапочку.
До бабусі вона йшла,
Вісім пиріжків несла.
Раптом вовк її зустрів,
Пиріжечків зо три з'їв.
Хто з вас, діти, порахує,
Про Червону Шапочку.
До бабусі вона йшла,
Вісім пиріжків несла.
Раптом вовк її зустрів,
Пиріжечків зо три з'їв.
Хто з вас, діти, порахує,
Скільки бабуся покуштує?
Бабуся квітку з грядки зірвала
І дівчинці Жені подарувала.
Було у квітки сім пелюстків
І дівчинці Жені подарувала.
Було у квітки сім пелюстків
І мали різних сім кольорів.
Жовту пелюстку Женя зірвала
Й перше бажання своє загадала.
Ви вже подумали, дітки,
Скільки пелюсток лишилось у квітки?
У цій казці, всім відомо,
Білосніжка і сім гномів.
Ви ж уважно полічіть.
Й скільки їх всього скажіть?
Козеняток було сім.
Вовк прийшов і їх поїв,
Та одне живе зосталось,
Бо в комірці заховалось.
Вовк сердитий, вовк лютує,
Скільки з'їв, не порахує.
Завдання для 2 класу
«Математичні ребуси»
Завдання для 3 класу
«Зачаровані слова»: використовуючи букви ключового слова, склади нові слова.
Завдання для 4 класу
«Аукціон прислів’їв та приказок, в яких є числа».
ЗАВДАНЯ ЛАВКИ «ЛОГІЧНА»
Завдання для 1 класу
«Заповни таблицю» : у табличці з фігурами необхідно знайти закономірність і домалювати позначки.
Завдання для 2 класу
«Знайди предмет» , якщо відомо, що:
- Праворуч від цього предмета знак +
- Ліворуч від цього предмета геометрична фігура
- Вгорі від цього предмета знак –
- Внизу – фігура, що відрізняється від цього предмета.
Завдання для 3 класу
«Цифри та знаки»: кожному знаку відповідає лише одна цифра, добери цифри так, щоб усі рівності стали правильними.
◾ - ? ★ - ? ☏ - ? • - ? ☼ - ?
Завдання для 4 класу
«Числа та фігури»: кожна фігура – це число. Знайдіть, чому «дорівнює» кожна фігура.
⬜ = ? = ? • = ? = ? ◇ = ? ⬤ = ? 
Підбиття підсумків («перевіряються» гаманці, визначаються переможці).
Вед:
Завершимо наш ярмарок конкурсом математичних частівок.
Ой, заграйте нам, музики,
Щоб почули всі навкруг.
Заспіваємо частівки
Про царицю всіх наук.
Математика мені
Вже ночами сниться.
Додавання, віднімання –
Яка тут різниця?
«Хай картоплі є десяток», -
Вчитель мову ще веде, -
Поділи на трьох дівчаток,
Скільки кожній припаде?»
Дуже клопітно Наталці
До восьми додати п’ять.
На руках так мало пальців,
Треба чоботи скидать.
«Ти чому, - питають Васю, -
Приклади не розв’язав?»
«Калькулятор поламався…» -
Тихо Вася проказав.
Ми частівки проспівали,
Дуже ми старалися.
Рахувати, діти, вчіться
І не помиляйтеся!
Вед.:
На ярмарку веселому ми побували,
Задач багато розв’язали.
За що призи вам дали.
Співали, сміялись, рахували.
З математики знань ви чимало придбали.
Співають усі разом:
Ой там на веселім базарі,
Продавали, купували, жартували.
Із покупками по тому
Повертаємось додому, додому.
Немає коментарів:
Дописати коментар